fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM allsvenskanfantasy Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 3805 | Medlemmar: 183046

Kom ihåg mig
ANNONS:
ANNONS:
ANNONS:

Hur går det för Stoke i Championship 2018/19?






Just nu har 64 personer röstat.
Tillbaka till Premier League via en direktplats (23%)
Det blir playoff och där kan allt hända (27%)
Missar precis en playoffplats (3%)
En medioker säsong som innebär en mittenplats (27%)
Tuff säsong men klarar kontraktet precis (14%)
Gör en Sunderland, åker direkt ner i League One (6%)




Fler artiklar om Stoke


Visa alla artiklar från:
2018 (68 st) 2017 (96 st) 2016 (119 st) 2015 (134 st) 2014 (138 st) 2013 (179 st) 2012 (189 st) 2011 (250 st) 2010 (246 st) 2009 (307 st) 2008 (346 st) 2007 (37 st) 2005 (137 st) 2004 (164 st) 2003 (96 st) 2002 (62 st)

Norwich-Stoke 0-1
Stoke tog i lördags för första gången på väldigt lång tid en andra seger i rad. Dessutom höll vi nollan andra matchen i rad.
0 KOMMENTARER      464 VISNINGAR
2018-10-09 17:50:00 - Håkan Hoffert

Stoke City vs Bolton Wanderers 2-0 (1-0)
Stoke tog en välförtjänt seger när man mötte Bolton på tisdagskvällen. The Potters har nu bara fyra poäng upp till lagen på kvalplats.
0 KOMMENTARER      561 VISNINGAR
2018-10-04 09:01:00 - Lars-Gunnar Perlinger

Rotherham United vs Stoke City 2-2 (0-0)
Stoke dominerade första halvlek på New York Stadium, men hamnade i ett 2-0-underläge tidigt i andra halvlek. The Potters lyckades dock kämpa sig tillbaka och nådde till sist en kvittering genom Bojan fem minuter före full tid. Stoke får fortsätta kämpa i Championship.
0 KOMMENTARER      688 VISNINGAR
2018-09-29 20:58:04 - Lars-Gunnar Perlinger

Stoke-Blackburn 2-3
Stoke kunde inte följa upp segern mot Swansea tidigare i veckan, i stället åkte Blackburn hem med tre poäng från bet365 Stadium.
0 KOMMENTARER      508 VISNINGAR
2018-09-24 19:05:00 - Håkan Hoffert

Inför Stoke-Blackburn
Stoke spelar sin andra hemmamatch denna veckan när Blackburn kommer på besök under lördagseftermiddagen. Kan Stoke följa upp segern i tisdags mot Swansea med ytterligare en trepoängare?
0 KOMMENTARER      423 VISNINGAR
2018-09-21 19:15:00 - Håkan Hoffert

Stoke City vs Swansea City 1-0 (0-0
Stoke lyckades ta en seger i den viktiga matchen mot Swansea. Matchens enda mål dunkades in av Joe Allen i misstänkt offsideposition.
0 KOMMENTARER      794 VISNINGAR
2018-09-18 23:41:28 - Lars-Gunnar Perlinger

Inför Stoke City vs Swansea City
Stoke tar emot Swansea på tisdagskvällen och walesarna leds den här säsongen av gamle Stoke-spelaren Graham Potter. Stoke kändes på rätt väg i senaste matchen, men tappade i slutet. Kan The Potters hålla hela vägen mot The Swans?
0 KOMMENTARER      489 VISNINGAR
2018-09-18 12:21:00 - Lars-Gunnar Perlinger

Sheffield Wednesday vs Stoke City 2-2 (1-2)
Stoke slarvade bort två poäng på Hillsborough när man lät hemmalaget äta upp en 2-0-ledning. Stoke borde vunnit den här matchen, men dålig coachning från Rowett och en usel insats av Diouf gjorde att The Owls kunde kvittera sex minuter före full tid.
0 KOMMENTARER      962 VISNINGAR
2018-09-15 18:52:34 - Lars-Gunnar Perlinger

Inför Sheffield Wednesday vs Stoke City
Stoke reser till Stålstaden på lördagen för att försöka hitta tillbaka till vinnarspåret. Där väntar match mot Sheffield Wednesday på Hillsborough.
0 KOMMENTARER      455 VISNINGAR
2018-09-15 00:40:21 - Lars-Gunnar Perlinger

West Bromwich-Stoke 2-1
Stoke kunde inte följa upp de två segrarna senaste veckan med ytterligare en under lördagseftermiddagen. West Bromwich tog hem de tre poängen.
0 KOMMENTARER      714 VISNINGAR
2018-09-02 10:10:00 - Håkan Hoffert

SENASTE NYHETERNA OM STOKE

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Sheffield U12813825
2WBA127321424
3Leeds United126511323
4Middlesbrough12642822
5Nottingham12471419
6Sheffield W 12543119
7Brentford12462618
8Derby12534218
9Norwich12534018
10Blackburn12462-118
11Swansea12453317
12Wigan12525-217
13Bristol City 12444216
14Stoke 12444-116
15Aston Villa12363015
16Bolton12435-515
17Birmingham12282114
18QPR12426-1014
19Rotherham12327-1011
20Millwall12246-610
21Reading12237-59
22Preston12237-69
23Ipswich12165-79
24Hull City12228-98
>> Visa hela tabellen
ANNONS:
ANNONS:
Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US Sports | FORUM | BETTING
”Han har haft svårt att imponera”
”Godkänd start men inte mer”
”Villa Lidköping vinner guld”
Staty för Cruijff och bok om Nouri
Katastrofalt dåligt av mästarna
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM Prylhörnan Leovegas Elite prospects
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies