fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM allsvenskanfantasy Prylhornan
Besökare: 1520 | Inloggade: 44 | Antal medlemmar: 183064
    START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
    Medlem
    Kom ihåg mig

    Artiklar om Eredivisie på SvenskaFans

    Heerenveen 0 - 4 Ajax: Schönes kanon ledde vägen
    AFC Ajax Ännu ett drömmål av Lasse Schöne ledde vägen för Ajax som tog en enkel seger borta mot Heerenveen, ett bra genrep inför tisdagens Champions League-drabbning med Benfica.
    2018-10-20 23:13:52 - William Edström

    Inför SC Heerenveen - AFC Ajax: Bortamatch mot pressat Heerenveen
    AFC Ajax På lördagskväll tar ett pressat Heerenveen emot Ajax på Abe Lenstra Stadion i Heerenveen. Hur är läget med Hakim Ziyech och kommer Erik ten Hag rotera i laget inför den viktiga hemmamatchen mot Benfica på tisdag i Champions League?
    2018-10-20 13:21:00 - Joakim Dahl

    En staty för Cruijff, en bok om Nouri
    AFC Ajax Två nyheter om två Ajax-legendarer har kommit ut i dagarna: Ajax-supportrars insamling för en staty av Johan Cruijff har nått sitt mål rekordsnabbt, och välrespekterade Amsterdam-journalisten Henk Spaan har gett ut en bok om Abdelhak Nouri.
    2018-10-18 17:31:31 - William Edström

    Nyförvärv till redaktionen!
    AFC Ajax Ajax gjorde en stark silly season då man lyckades behålla sina guldklimpar och samtidigt plocka in högkvalitativa spelare i Dusan Tadic och Daley Blind för att ta klubben till en ny nivå. Inspirerat av detta har Ajax-redaktionen gjort en liknande storsatsning nu genom att dubbla redaktionens storlek med ett högkvalitativt nyförvärv, Joakim Dahl.
    2018-10-17 15:08:00 - William Edström

    Ajax 5 - 0 AZ: Total utklassning
    AFC Ajax Ajax utklassade AZ totalt i eftermiddag. Publiken bjöds på vackra mål i 5-0-segern men också ett orosmoment i slutet när Hakim Ziyech klev av efter att ha sträckt baksida lår. Är det en allvarlig skada är det ett tungt avbräck för Ajax.
    2018-10-07 19:10:15 - William Edström

    Inför AFC Ajax - AZ Alkmaar: Noord-Hollandse Derby på Johan Cruijff Arena
    AFC Ajax På söndag tar Ajax emot AZ Alkmaar hemma på Johan Cruijff Arena i Noord-Hollandse Derby. Kan Ajax forsätta på den fina prestationen man gjorde mot Bayern München i veckan i sista matchen i Eredivisie innan landslagsuppehållet?
    2018-10-06 19:26:00 - Joakim Dahl

    Bayern München 1 - 1 Ajax: Hårsmån från seger efter bragdartad insats
    AFC Ajax Ajax stod för en stark insats på Allianz Arena där man mätte sig bra mot Bayern München och om det inte varit för Manuel Neuers fingertoppar hade kunnat ta segern på stopptid efter en fantastisk Lasse Schöne-frispark.
    2018-10-02 23:29:41 - William Edström

    Inför Bayern München - Ajax: Höstens tuffaste uppgift?
    AFC Ajax Ikväll går Ajax sin på pappret tuffaste uppgift för säsongen till mötes, en bortamatch på Allianz Arena. Finns det någon skrällchans för Ajax?
    2018-10-02 08:34:00 - William Edström

    Fortuna Sittard 0 - 2 Ajax: Dolberg är tillbaka som matchvinnare
    AFC Ajax Ajax fick kämpa med att slå nykomlingen Fortuna Sittard, men via flera fantastiska räddningar av André Onana och ett matchvinnande inhopp av Kasper Dolberg kom man undan med segern i genrepet inför Bayern München borta.
    2018-09-29 23:13:00 - William Edström

    HVV Te Werve 0 - 7 Ajax: Historisk målskytt i cupsegern
    AFC Ajax Precis som alla väntat sig utklassade Ajax amatörlaget Te Werve i cupen ikväll och vi fick se historia skrivas när Ryan Gravenberch, några dagar efter att ha blivit Ajaxs yngsta spelare någonsin, även blev Ajaxs yngsta målgörare någonsin.
    2018-09-26 23:15:13 - William Edström

    Inför HVV te Werve - Ajax: Chans för talanger i cupen?
    AFC Ajax På onsdag kväll går Ajax in i cupen (KNVB Beker) där man möter amatörlaget Te Werve som spelar i cupen för första gången i sin historia. En match där vi kan få se några spelare få göra sin debut i Ajax då det förväntas att i princip hela startelven kommer stå över. Det har pratats om att Kasper Dolberg kommer starta längst fram då han behöver få minuter efter sin långa skadefrånvaro.
    2018-09-26 12:50:00 - William Edström

    PSV 3 - 0 Ajax: Försvaret kollapsade utan de Ligt
    AFC Ajax Ajax åkte på en förnedrande förlust i toppmötet mot PSV där försvarsspelet kollapsade i Matthijs de Ligts frånvaro och kritik riktas mot Erik ten Hags taktiska val för att ersätta honom.
    2018-09-23 19:11:47 - William Edström

    Inför PSV - Ajax: Tidig seriefinal i De Topper
    AFC Ajax En tidig seriefinal i Eredivisie går av stapeln i eftermiddag där PSV tar emot Ajax, två formstarka lag som båda vill slå de andra på fingrarna och sätta sig i respekt i detta prestigemöte.
    2018-09-23 13:33:59 - William Edström

    Ajax 3 - 0 AEK Aten: Flygande start på CL-äventyret
    AFC Ajax Efter en lite trög första halvlek lossnade det rejält i den andra för Ajax som med tre fina mål fixade den perfekta starten på klubbens Champions League-äventyr.
    2018-09-19 21:25:59 - William Edström

    Inför Ajax - AEK Aten: "Ajax har varit ett stort namn ute i Europa och vi vill göra det stort igen."
    AFC Ajax Ikväll inleder Ajax sitt Champions League-spel mot AEK Aten. Ett lag fyllt av självförtroende hoppas göra stordåd i finrummet igen.
    2018-09-19 09:27:22 - William Edström

    Motståndarkollen: AEK Aten – tillbaka till 1994 och Tarik Oulida, och AEK-presidentens son i Ajaxs tröja
    AFC Ajax På onsdag kväll inleder Ajax Champions League-gruppspelet mot AEK Aten, ett lag man senast mötte i gruppspelet för 24 år sedan under den historiska 1994-95-säsongen. Vi blickar tillbaka till de matcherna och andra mer eller mindre udda kopplingar mellan Ajax och AEK – som den lovande Ajax-centern och hans far, den forne AEK-presidenten.
    2018-09-17 16:21:00 - William Edström

    Ajax 3 - 0 FC Groningen: Bekvämt genrep inför Champions League
    AFC Ajax Ajax hade inga problem att städa undan FC Groningen när Eredivisie drog igång igen och läget i laget ser bra ut inför Champions League på onsdag.
    2018-09-15 23:38:10 - William Edström

    Ungdomen har framtiden: Ajaxs största talanger
    AFC Ajax Ajaxs världsberömda ungdomsakademi fortsätter fostra nya unga talangfulla fotbollsspelare. En blick på några ungdomar som kan vara morgondagens stjärnor på Johan Cruijff Arena.
    2018-09-10 17:43:53 - William Edström

    Vitesse 0 - 4 Ajax: Drömstart ledde till utklassning
    AFC Ajax Ajax fick en drömstart i den på pappret svåra bortamatchen i Arnhem och gick upp i tremålsledning inom tjugo minuter och tog en komfortabel seger.
    2018-09-02 17:02:48 - William Edström

    Summering av transferfönstret: Stjärnorna kvar, Ajax pikar storklubbarna, och Ziyech förlänger?
    AFC Ajax Transferfönstret har stängt och Ajax har skickat en pik till Barcelona, PSG, Tottenham och alla andra storklubbar som ryckte i Ajax-spelare i sommar. Stjärnorna är kvar i Amsterdam, till och med Hakim Ziyech som nu sägs få ett nytt förbättrat kontrakt. Dags att summera Ajaxs transferfönster och gå igenom kontraktsläget för samtliga spelare i a-laget.
    2018-09-01 15:55:36 - William Edström

    Champions League-lottningen + en transfernyhet
    AFC Ajax Ajax har lottats i grupp E i Champions League och ställs mot Bayern München, Benfica och AEK Aten. I övriga nyheter blev en mindre övergång officiell igår, Ajax lånar ut reservmålvakten Benjamin van Leer.
    2018-08-30 19:26:08 - William Edström

    Dynamo Kiev 0 - 0 Ajax: Stolpe ut, ribba ut, CL-plats? In!
    AFC Ajax Dusan Tadic slog en straff i stolpen, Hakim Ziyech skickade en frispark i ribban och Klaas-Jan Huntelaar brände en serie jättelägen – men det spelar ingen roll, AFC Ajax är klart för gruppspel i Champions League för första gången på fyra år!
    2018-08-28 23:34:01 - William Edström

    Ajax 5 - 0 FC Emmen: Nykomlingen utklassad
    AFC Ajax Lilla FC Emmen gör sin första säsong någonsin i Eredivisie. Besöket på Johan Cruijff Arena slutade som väntat med storförlust mot ett Ajax som gick på sparlåga och roterade spelare med tisdagens retur mot Dynamo Kiev i åtanke.
    2018-08-25 21:03:24 - William Edström

    Silly season: Siem de Jong lånas ut, Onana, Frenkie, de Ligt et al vill stanna - vad händer med Ziyech?
    AFC Ajax Ajax lånar ut Siem de Jong, men vad händer annars på transfermarknaden? Matthijs de Ligt, Donny van de Beek, Frenkie de Jong, David Neres, André Onana med flera har alla ryktats till andra klubbar men verkar nu inställda på att stanna i Ajax, och till och med Hakim Ziyech är än så länge kvar i Amsterdam. Med drygt en vecka kvar på transferfönstret, kommer något mer hända?
    2018-08-23 16:36:42 - William Edström

    Ajax 3 - 1 Dynamo Kiev: Presspelet ger bra utgångsläge inför returen
    AFC Ajax Efter en dominant insats i högt tempo och outtröttligt presspel har Ajax skaffat sig ett bra utgångsläge till returen i Kiev för att nå Champions Leagues gruppspel.
    2018-08-22 23:34:20 - William Edström

    "Appies neurologiska status bättre"
    AFC Ajax Abdelhak Nouris bror Abderrahim har i en tv-intervju berättat att Appies neurologiska status förbättrats något de senaste månaderna. Man har uppnått viss form av kommunikation med Appie och han kan nu hjälpas upp från sjukhussängen till en rullstol ibland.
    2018-08-19 18:41:30 - William Edström

    VVV-Venlo 0 - 1 Ajax: VAR räddade Ajax
    AFC Ajax VVV-Venlo parkerade bussen och såg ut att stjäla en poäng mot Ajax genom en storspelande målvakt, men i slutändan räddades Amsterdam-laget av VAR som både dömde bort ett VVV-mål och gav Ajax en sen straff som ledde till segermålet. Ajax fick segern man ville ha men konstgräset i Venlo ledde till en skada på David Neres som oroar inför Champions League-kvalet på tisdag.
    2018-08-18 21:02:04 - William Edström

    Blick på Jong Ajax: Försvarar de ligatiteln? Vilka talanger tar steget till a-laget?
    AFC Ajax Ikväll inleder Jong Ajax sitt ligaspel i divisionen under Eredivisie, en division man vann förra säsongen. Kan Michael Reiziger och Winston Bogarde leda sitt lag till en ny triumf? Och vilka talanger finns i laget, vem kan bli näst på tur att ta klivet till a-laget?
    2018-08-17 19:05:00 - William Edström

    Ajax 3 - 0 Standard Liège: Propagandafotboll för Ajax närmre Champions League
    AFC Ajax Ajax bjöd på en galaföreställning ikväll och utklassade Standard Liège. Nu är Dynamo Kiev det sista hindret mellan Amsterdam och Champions League.
    2018-08-14 23:07:38 - William Edström

    Ajax 1 - 1 Heracles Almelo: Kristoffer Petersons drömmål sänkte Ajax
    AFC Ajax Ett slarvigt Ajax hamnade i underläge i ligapremiären efter ett drömmål av Kristoffer Peterson. Kapten Matthijs de Ligt lyckades rädda en poäng men det är verkligen en poäng som känns som en förlust.
    2018-08-11 21:08:39 - William Edström

    SERIETABELL FÖR EREDIVISIE
    1PSV99003327
    2AFC Ajax97112122
    3Feyenoord8521717
    4Heracles Almelo8512116
    5AZ 9333312
    6Vitesse9333312
    7Excelsior9333-212
    8FC Utrecht9333-212
    9VVV Venlo8323-111
    10ADO Den Haag8323-511
    11Heerenveen9243-210
    12PEC Zwolle8314-210
    13Willem II8233-19
    14Emmen9225-148
    15Fortuna Sittard8143-47
    16De Graafschap8215-117
    17FC Groningen8116-114
    18NAC Breda8107-133
    >> Visa detaljerad tabell
    Senaste matcherna
    2018-10-20
    Kl: 20:45
    Heerenveen
    AFC Ajax
    0
    4
    Publik: ingen uppgift 
     
    3'
    Lasse Schone
    0-1
     
    42'
    Hakim Ziyech
    0-2
    44'
    Morten Thorsby
     
    51'
    Daniel Hoegh
     
     
    52'
    Dusan Tadic
    0-3
     
    56'
    Kasper Dolberg
    0-4
     
    56'
    Rasmus Kristensen
    ass.
     
    57'
    Klaas Jan Huntelaar
     
    57'
    David Neres
     
    57'
    Hakim Ziyech
     
    57'
    Kasper Dolberg
    63'
    Rodney Kongolo
     
    63'
    Michel Vlap
     
    69'
    Mitchell Van Bergen
     
    69'
    Yuki Kobayashi
     
     
    71'
    David Neres
     
    71'
    Zakaria Labyad
     
    71'
    Frenkie de Jong
    84'
    Pelle van Amersfoort
     
    84'
    Sam Lammers
     

    2018-10-20
    Kl: 20:45
    FC Utrecht
    AZ
    2
    1
    Publik: ingen uppgift 
     
    3'
    Bjorn Johnsen
    0-1
     
    3'
    Thomas Ouwejan
    ass.
    36'
    Urby Emanuelson
    1-1
     
    36'
    Gyrano Kerk
    ass.
     
     
    43'
    Fredrik Midtsjo
    58'
    Urby Emanuelson
     
    72'
    Sander van de Streek
     
    72'
    Oussama Tannane
     
     
    81'
    Mats Seuntjens
     
    81'
    Albert Gudmundsson
     
    83'
    Thomas Ouwejan
    84'
    Lukas Gortler
     
    84'
    Mark van der Maarel
     
    84'
    Leon Guwara
     
    84'
    Urby Emanuelson
     
    88'
    Ricardo Van Rhijn
    2-1
     
     
    90'
    Dorin Rotariu
     
    90'
    Ricardo Van Rhijn

    2018-10-20
    Kl: 18:30
    PSV
    Emmen
    6
    0
    Publik: ingen uppgift 
    12'
    Gaston Pereiro
    1-0
     
     
    12'
    Anco Jansen
    12'
    Steven Bergwijn
    ass.
     
     
    16'
    Caner Cavlan
    20'
    Jorrit Hendrix
     
    27'
    Gaston Pereiro
     
    29'
    Luuk de Jong
    2-0
     
    29'
    Hirving Lozano
    ass.
     
    36'
    Luuk de Jong
    3-0
     
    36'
    Hirving Lozano
    ass.
     
    42'
    Gaston Pereiro
    4-0
     
    42'
    Denzel Dumfries
    ass.
     
    46'
    Erick Gutierrez
     
    46'
    Jorrit Hendrix
     
    52'
    Pablo Rosario
     
    57'
    Aziz Behich
     
    57'
    Denzel Dumfries
     
     
    63'
    Gersom Klok
     
    63'
    Luciano Slagveer
     
    63'
    Anco Jansen
     
    71'
    Robbert De Vos
     
    71'
    Hilal Ben Moussa
    77'
    Donyell Malen
     
    77'
    Steven Bergwijn
     
    79'
    Erick Gutierrez
    5-0
     
    88'
    Hirving Lozano
    6-0
     
    88'
    Donyell Malen
    ass.
     
     
    88'
    Easah Suliman
     
    88'
    Jafar Arias

    2018-10-20
    Kl: 18:30
    Excelsior
    Vitesse
    2
    0
    Publik: ingen uppgift 
    40'
    Max Clark
    1-0
     
     
    46'
    Danilho Doekhi
     
    46'
    Jake Clarke-Salter
     
    57'
    Roy Beerens
     
    57'
    Thulani Serero
    70'
    Jurgen Mattheij
    2-0
     
    86'
    Robin van der Meer
     
    86'
    Marcus Edwards
     
     
    89'
    Thomas Buitink
    89'
    Haspolat Dogucan
     
    89'
    Ryan Koolwijk
     
     
    89'
    Matus Bero
    90'
    Sonny Stevens
     
    90'
    Alessandro Damen
     
    90'
    Elias Mar Omarsson
     

    2018-10-07
    Kl: 16:45
    AFC Ajax
    AZ
    5
    0
    Publik: ingen uppgift 
    3'
    Donny van de Beek
    1-0
     
    3'
    Dusan Tadic
    ass.
     
     
    30'
    Oussama Idrissi
     
    46'
    Marko Vejinovic
    48'
    Kasper Dolberg
    2-0
     
    52'
    Ricardo Van Rhijn
    3-0
     
     
    57'
    Pantelis Hatzidiakos
     
    57'
    Marko Vejinovic
    60'
    Klaas Jan Huntelaar
     
    60'
    Kasper Dolberg
     
    61'
    Hakim Ziyech
    4-0
     
    61'
    Matthijs de Ligt
    ass.
     
     
    67'
    Pantelis Hatzidiakos
    67'
    Klaas Jan Huntelaar
     
    70'
    David Neres
     
    70'
    Daley Blind
     
    81'
    Perr Schuurs
     
    81'
    Maximilian Wober
     
    83'
    Nicolas Tagliafico
     
    84'
    Dusan Tadic
    5-0
     
    84'
    Hakim Ziyech
    ass.
     

    2018-10-07
    Kl: 14:30
    Vitesse
    Heracles Almelo
    4
    0
    Publik: ingen uppgift 
    11'
    Navarone Foor
    1-0
     
    11'
    Alexander Buttner
    ass.
     
    42'
    Oussama Darfalou
    2-0
     
    42'
    Bryan Linssen
    ass.
     
     
    44'
    Mohammed Osman
     
    46'
    Michael Brouwer
     
    46'
    Janis Blaswich
     
    53'
    Stephen Sama
     
    53'
    Maximilian Rossmann
     
    54'
    Adrian Dalmau
    58'
    Jake Clarke-Salter
     
    66'
    Oussama Darfalou
    3-0
     
    66'
    Martin Odegaard
    ass.
     
    73'
    Alexander Buttner
    4-0
     
     
    73'
    Lerin Duarte
     
    81'
    Jesper Drost
     
    81'
    Lerin Duarte
    85'
    Thomas Buitink
     
    85'
    Matus Bero
     
    90'
    Mukhtar Ali
     
    90'
    Max Clark
     
    90'
    Bryan Linssen
     
    90'
    Oussama Darfalou
     

    2018-10-07
    Kl: 14:30
    Willem II
    Feyenoord
    1
    1
    Publik: ingen uppgift 
     
    3'
    Tyrell Malacia
    36'
    Pol Llonch
     
    50'
    Dries Saddiki
     
    50'
    Ozbiliz
     
    60'
    Elmo Lieftink
     
    72'
    Thomas Meissner
     
     
    73'
    Steven Berghuis
    0-1
     
    74'
    Jens Toornstra
     
    74'
    Robin van Persie
     
    76'
    Jordy Clasie
    79'
    Jordy Croux
     
    79'
    Kristofer Ingi Kristinsson
     
    79'
    Pol Llonch
     
    79'
    Thomas Meissner
     
     
    81'
    Sven van Beek
     
    81'
    Sam Larsson
    82'
    Kristofer Ingi Kristinsson
     
    85'
    Fran Sol
    1-1
     
    85'
    Donis Avdijaj
    ass.
     

    2018-10-07
    Kl: 12:15
    Emmen
    Fortuna Sittard
    3
    3
    Publik: ingen uppgift 
    19'
    Alexander Bannink
     
    37'
    Wessel Dammers
    1-0
     
    42'
    Nicklas Pedersen
     
     
    46'
    Lazaros Lamprou
     
    46'
    Mica Pinto
     
    46'
    Marco Ospitalieri
     
    46'
    Ahmed El Messaoudi
    57'
    Jafar Arias
     
    57'
    Nicklas Pedersen
     
    65'
    Jafar Arias
    2-0
     
    65'
    Caner Cavlan
    ass.
     
     
    70'
    Lisandro Semedo
    2-1
     
    70'
    Lazaros Lamprou
    ass.
    72'
    Glenn Bijl
     
    73'
    Alexander Bannink
    3-1
     
    73'
    Anco Jansen
    ass.
     
    75'
    Gersom Klok
     
     
    76'
    Finn Stokkers
     
    76'
    Jorrit Smeets
     
    78'
    Branislav Ninaj
     
    80'
    Finn Stokkers
    3-2
     
    80'
    Finn Stokkers
    ass.
    84'
    Tim Siekman
     
    84'
    Hilal Ben Moussa
     
    87'
    Wouter Marinus
     
    87'
    Michael Chacon
     
     
    90'
    Jose Rodriguez
    3-3
     
    90'
    Mark Diemers
    ass.

    2018-10-06
    Kl: 20:45
    De Graafschap
    Heerenveen
    0
    5
    Publik: ingen uppgift 
     
    25'
    Sam Lammers
    0-1
     
    25'
    Sherel Floranus
    ass.
     
    28'
    Sam Lammers
    0-2
     
    28'
    Arber Zeneli
    ass.
     
    36'
    Michel Vlap
    0-3
     
    36'
    Arber Zeneli
    ass.
     
    40'
    Michel Vlap
    0-4
     
    40'
    Yuki Kobayashi
    ass.
    46'
    Javier Vet
     
    46'
    Jordy Thomassen
     
    51'
    Erik Bakker
     
    69'
    Mohamed Hamdaoui
     
    69'
    Stefan Nijland
     
     
    74'
    Rodney Kongolo
    74'
    Delano Burgzorg
     
    74'
    Daryl van Mieghem
     
     
    74'
    Morten Thorsby
     
    81'
    Pelle van Amersfoort
     
    81'
    Michel Vlap
     
    87'
    Jizz Hornkamp
     
    87'
    Sam Lammers
     
    88'
    Jizz Hornkamp
    0-5
     
    88'
    Arber Zeneli
    ass.

    2018-10-06
    Kl: 19:45
    PSV
    VVV Venlo
    4
    0
    Publik: ingen uppgift 
     
    12'
    Chris Kum
    34'
    Hirving Lozano
    1-0
     
    34'
    Gaston Pereiro
    ass.
     
     
    48'
    Jerold Promes
     
    56'
    Roel Janssen
     
    56'
    Jerold Promes
     
    63'
    Peniel Mlapa
     
    63'
    Patrick Joosten
    64'
    Luuk de Jong
    2-0
     
    64'
    Steven Bergwijn
    ass.
     
    70'
    Erick Gutierrez
     
    70'
    Gaston Pereiro
     
    80'
    Aziz Behich
     
    80'
    Angelino
     
    87'
    Erick Gutierrez
    3-0
     
    87'
    Steven Bergwijn
    ass.
     
    90'
    Hirving Lozano
    4-0
     
    90'
    Donyell Malen
     
     
    90'
    Damian van Bruggen
     
    90'
    Chris Kum
    90'
    Steven Bergwijn
     

    Kommande matcher
    2018-10-21
    Kl: 12:15
    NAC Breda
    Willem II
    2018-10-21
    Kl: 14:30
    Heracles Almelo
    FC Groningen
    2018-10-21
    Kl: 14:30
    VVV Venlo
    ADO Den Haag
    2018-10-21
    Kl: 14:30
    Feyenoord
    PEC Zwolle
    2018-10-21
    Kl: 16:45
    Fortuna Sittard
    De Graafschap
    2018-10-26
    Kl: 20:00
    Emmen
    VVV Venlo
    2018-10-27
    Kl: 18:30
    ADO Den Haag
    NAC Breda
    2018-10-27
    Kl: 19:45
    De Graafschap
    Excelsior
    2018-10-27
    Kl: 19:45
    FC Groningen
    PSV
    2018-10-27
    Kl: 20:45
    PEC Zwolle
    Heracles Almelo
    Svenska Fans
    START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US Sports | FORUM | BETTING
    Femte raka förlusten för Örebro
    ”Som en spottloska i ansiktet”
    Positiva vindar i Carolina
    Villa fick slita hårt i premiären
    Oviss tid väntar för Real Madrid
    fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM Prylhörnan Leovegas Elite prospects
    Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies