fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM allsvenskanfantasy Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 4780 | Medlemmar: 184112

Kom ihåg mig

Tabell H-Allsvenskan 2018/2019

Tabell H-Allsvenskan 2018/2019, hemma- och bortastatistik för H-Allsvenskan 2018/2019 lagen.

LagMaVOFGMIMMSP
1AIK47261381521044896
2Oskarshamn4726714145955090
3BIK Karlskoga472111151331201380
4Modo472210151291181180
5Västerås47228171361181879
6Leksand47211016129122778
7Karlskrona 4720819128127171
8Södertälje47171020130137-767
9Västervik IK47141419124122265
10Björklöven47151319111131-2064
11IK Pantern47141023107147-4058
12Tingsryd4715923109135-2656
13Almtuna4715626116143-2755
14Vita Hästen47101324102132-3048
Uppdaterad: den 21 februari 2019 21:18Fullständig tabell h-allsvenskan
Ma = matcher, V = vinster, O = oavgjorda, F = förluster, GM = gjorda mål, IM = insläppta mål, MS = målskillnad, P = poäng
SENASTE NYHETERNA OM AIK
ANNONS:
ANNONS:
ANNONS:
Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US Sports | FORUM | BETTING
Hammarby ångar på mot semifinal
Vinnare och förlorare i traden
”Genialiskt eller galenskap”
”Otroligt stort för alla oss”
Fortsatt förlustfritt februari?
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM Prylhörnan Leovegas Elite prospects
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies