fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM allsvenskanfantasy Prylhornan
Besökare: 4780 | Inloggade: 355 | Antal medlemmar: 183074
    START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
    Medlem
    Kom ihåg mig

    Artiklar om Serie A på SvenskaFans

    Serie A på SvenskaFans. Här listar vi samtliga artiklar om Italiens högstaliga, anrika Serie A. Läs matchreferat, krönikor och spelarbetyg bland mycket annat. Klicka på artikelrubriken för att läsa den kompletta artikeln, eller klcika dig vidare till ditt favoritlag i Serie A i menyn till vänster.

    La Dotta, La Grassa, La Rossa (2)
    Bologna Vi känner huvudstaden Rom som ”den eviga staden”, Florens har fått den fagra benämningen ”den vackra” och Venedig har ett smeknamn som hänsyftar till hur rofylld staden ska vara och har varit genom historien. Genua har i sin tur ett smeknamn som härrör från hur viktig och mäktig staden var när haven fyllde en stor funktion för handeln, ”la Superba”. Många italienska städer har ett smeknamn som man förknippar med historiska händelser eller som i annat fall beskriver staden mer grundligt.
    2018-10-22 20:14:37 - Tifosi Maggiore

    Bologna-Torino 2-2: Rimonta!
    Bologna Federico Santander och Arturo Calabresi såg med varsitt mål till att Bologna hämtade upp ett 0-2-underläge.
    2018-10-22 00:05:01 - Mikael Mansjö

    Spelarbetyg: Inter - Milan 1-0
    Inter Inter lyckas ta samtliga tre poäng efter att Mauro Icardi snyggt nickat in ett sent ledningsmål på stopptid. Detta i ett derby där båda lagen korrekt fick varsitt mål bortdömt för offside i den första halvleken. Inter tar tre otroligt viktiga poäng och återtar tredjeplatsen sent på söndagskvällen.
    2018-10-21 23:09:49 - Magnus Wecksell

    Dopopartita Inter-Milan 1-0: En förtvivlande förlust
    Milan Milan och Inter höll jämna steg fram till stopptid då Donnarumma missbedömde ett inlägg och tillät Icardi att nicka in segermålet i öppet mål.
    2018-10-21 22:55:23 - Kaveh Golestani

    Fiorentina 1-1 Cagliari: Motvind på Franchi.
    Fiorentina På ett vindpinat Franchi pressade gästerna ett frustrerat hemmalag i en match som slutade 1-1.
    2018-10-21 20:42:12 - Johan Horn

    Juventus 1-1 Genoa: En tråkig match. Två konstiga mål.
    Juventus Slö insats från ett Juventus med tankarna i Manchester.
    2018-10-21 09:49:00 - Mats Engman

    Udinese 0-3 Napoli: Säker seger!
    Napoli Napoli tog tre säkra poäng borta mot Udinese på lördagskvällen.
    2018-10-21 00:01:00 - Solonapoli

    Roma - SPAL 0-2: Ett svagt Roma förlorade igen
    Roma Landslagsuppehållet var över och det var äntligen dags för Serie A igen. Vi hade sett fram emot att få se Roma förlänga vinstsviten och ta ett par kliv uppåt i tabellen. Istället fick vi se ett Roma lika svagt som i inledningen av säsongen, innan den fyra matcher långa vinstraden. SPAL gjorde det bra men det var ett dåligt Roma som lät SPAL vinna med 0-2 på Olimpico.
    2018-10-20 17:35:18 - Marcus Lantz

    Inför Derby Della Madonnina: Två formstarka lag gör upp i stekhett derby
    Inter Efter ett nästan dödstråkigt landslagsuppehåll är ligafotbollen äntligen tillbaka med en riktig höjdarmatch på söndagskväll när Milanolagen ska göra upp om 3 poäng i ett hett Milanoderby. För första gången på länge har båda lagen rustat upp rejält och innehar för närvarande två av Europas bästa anfallare i Icardi och Higuain. Förutom argentinsk dynamit på topp har båda klubbarna fina elvor, i alla fall på pappret. Det är en väldigt oviss match på förhand som baserat på det vi har sett i säsongsi
    2018-10-20 17:11:28 - Kristian Elya

    Inför Inter-Milan: Återigen dags för fotbollsvärldens häftigaste match
    Milan Det börjar bli hög tid för ännu en av alla dessa söndagar. Söndagar då hela den gångna veckans hjärnaktivitet tillägnats de 90 minuter på söndag kväll som spelar så stor roll för oss inbitna. Det handlar om ännu en söndag då blåsvart ställs mot rödsvart. Då Football Club Internazionale ställs mot Associazione Calcio Milan. Då den lilla madonnans gunst ska övervinnas och täckas i vinnarnas färger. Det är dags för Derby della Madonnina.
    2018-10-20 17:00:00 - Tommi Uksila

    Inför Chievo – Atalanta: Nu vänder det!
    Chievo Chievo tar sig an Atalanta på söndagen och det är två desperata lag som gör upp om poängen. Bäddar det för en sevärd match? Jag skulle inte sätta min bukspottskörtel på det.
    2018-10-20 14:30:00 - Peter

    Prepartita Fiorentina - Cagliari: Revansch!
    Fiorentina Äntligen dags för Serie A igen och efter som Fiorentina är inne i lite av en "varannan vecka period" så borde det ju betyda seger på Söndag. Härligt!
    2018-10-20 13:30:00 - Robin Maltén

    L'Intervista Rossonera: Derbyuppladdning med Expressens Therese Strömberg
    Milan Therese Strömberg gästar för andra gången L'Intervista Rossonera för att prata upp söndagens Derby della Madonnina. Vi berör allt från Milans nya ägarsituation och sportsliga ledning till positiva samt negativa överraskningar i de båda Milano-klubbarna så här långt. Vad passar väl bättre för att ladda upp inför söndagens stormöte?
    2018-10-20 13:00:00 - Tommi Uksila

    Inför: Roma-SPAL
    Roma Landslagsuppehållet är äntligen över och under helgen kommer ligafotbollen igång igen. På lördagseftermiddagen besöker SPAL Stadio Olimpico för att försöka ro hem tre poäng till Emilia-Romagna och staden Ferrara. Senaste mötet laget emellan gjorde Patrick Schick sitt första mål för huvudstadslaget, idag är dock anfallaren inte tillgänglig för spel då han kom tillbaka från landslaget med en mindre skada.
    2018-10-20 12:09:20 - Kasper Wilhelmsson

    Inför Udinese – Napoli: Insigne lämnas hemma
    Napoli Två av höstens tre landslagsuppehåll är nu avverkade och det är således dags för ligafotboll igen. Tabelltvåan Napoli reser norrut för bortamöte med femtondeplacerade Udinese i den nionde omgången av Serie A.
    2018-10-20 10:00:00 - Todd Åkesson

    La Dotta, La Grassa, La Rossa (1)
    Bologna Vi känner huvudstaden Rom som ”den eviga staden”, Florens har fått den fagra benämningen ”den vackra” och Venedig har ett smeknamn som hänsyftar till hur rofylld staden ska vara och har varit genom historien. Genua har i sin tur ett smeknamn som härrör från hur viktig och mäktig staden var när haven fyllde en stor funktion för handeln, ”la Superba”. Många italienska städer har ett smeknamn som man förknippar med historiska händelser eller som i annat fall beskriver staden mer grundligt.
    2018-10-19 19:54:00 - Tifosi Maggiore

    Inför Juventus - Genoa: Tio raka segrar blir elva?
    Juventus Ett lika segt landslagsuppehåll som vanligt är äntligen över och det har blivit dags att fokusera på ligafotboll och Serie A igen. Serieledaren Juventus tar på lördag kväll emot ett Genoa som startat säsongen på ett klart godkänt sätt med tolv ihop spelade poäng på sju matcher och huserar för närvarande på en tolfte plats i Serie A.
    2018-10-19 16:10:00 - Calle Larsson

    Le Due Torri
    Bologna Den lycklige som haft möjlighet att resa och spendera några dagar i den vackra staden Bologna kan rimligen inte ha missat de två tornen som utgör navet i stadens centrum. De utgör ett landmärke, en viktig symbol men även en historisk plats som härstammar från tidigt 1100-tal. Även om tornen har några år på nacken och kräver kontinuerlig restaurering och förstärkning står de stolt i Bolognas centrum och hit flockas den ökande andel turister som varje år reser till vår stad i Emilia-Romagna. En sy
    2018-10-15 17:31:00 - Tifosi Maggiore

    Bolognaredaktionen förstärker!
    Bologna Den nye skribenten, som under namnet ”Tifosi Maggiore” kommer att bidra med krönikor, intervjuer och annat smått och gott, har under landslagsuppehållet anslutit till redaktionen. Nedan följer ett par snabba introfrågor.
    2018-10-15 00:08:00 - Mikael Mansjö

    Spaccanapoli: Svajigt känslomässigt
    Napoli Välkommen till Spaccanapoli, en artikelserie där Napolis redaktion kommenterar och diskuterar kring aktuella händelser i och runt laget vid Vesuvius fot.
    2018-10-14 00:41:00 - Redaktionen

    Podcast Rossoneri: Maldini i tårar och Serie A är bättre än Premier League?
    Milan Första delen av avsnittet har vi vår Milanvän och legend Thomas Nordahl som delar sin syn på säsongsinledningen och chanserna till en CL plats kan vara på dagens trupp. Nordahl har kloka kommentarer kring diskussionen om Gattusos vara eller icke vara. Både nu och för framtiden...
    2018-10-11 20:27:08 - Mikael Kristersson

    D'Anna out, Ventura in!
    Chievo Nu har helvetet kommit till byn
    2018-10-10 12:43:00 - Fogel

    Cagliari-Bologna 2-0: Ett steg bakåt
    Bologna Ett jämngrått Bologna gjorde en ganska slät figur där nere på Sardinien och förlorade rättvist lördagens match mot Cagliari.
    2018-10-08 16:56:13 - Mikael Mansjö

    Postpartita Lazio 1 - 0 Fiorentina: Uppryckningen kom för sent.
    Fiorentina Solen sken över Stadio Olimpico. Bud på annat positivt?
    2018-10-08 14:30:00 - Robin Maltén

    Udinese 0-2 Juventus: Vinst för borta zebrorna!
    Juventus Den stora snackisen inför denna match har tragiskt nog vart åtalet mot Cristiano Ronaldo. Ronaldo har dementerat uppgifterna ganska omgående samtidigt som Juventus håller rygg på sin stjärna. Enligt mig känns åtalet lite skumt, tex att åtalet kommer efter 9 år, och självklart från en kvinna i USA, där dom är kände för att stämma varandra från höger till vänster. Trots dessa störningsmoment i uppladdningen blev lördagsmatchen mot Udinese på Dacia Arena aldrig särskilt spännande. Juventus tog tag
    2018-10-07 21:55:39 - Sami Ferchichi

    Napoli 2-0 Sassuolo: Två individuella prestationer räddade kvällen
    Napoli Napoli tog viktiga 3 poäng på söndagskvällen.
    2018-10-07 20:59:00 - Solonapoli

    Viktig seger mot Atalanta!
    Sampdoria Ett tröttkört Sampdoria reste till Bergamo för att gästa Atalanta. Ett Hemmalag med enbart 2 poäng på de fem senaste matcherna var mer eller mindre tvungna att vinna dagens match. Sampdoria som haft svårt för lag med fembackslinje offrade allt och med en stor skopa flyt lyckades kamma hem alla tre poängen.En viktig seger i kampen om Europaplatserna i tabellen
    2018-10-07 20:29:00 - Victor Brandt & Oscar Carlsvärd

    Lazio Fiorentina 1-0: Biancocelesti tillbaka på spåret efter en tung vecka
    Lazio Lazio vinner 1-0 mot Fiorentina hemma på Olimpico och lämnar sig bakom förlusten mot Roma och Eintracht Frankfurt.
    2018-10-07 18:32:00 - Niklas Tellini

    Dopopartita Milan - Chievo 3-1 : Milan fortsätter att vinna
    Milan Ett svagt Chievo fick det väldigt tufft mot ett taggat Milan och Milans seger var aldrig egentligen hotad.
    2018-10-07 17:02:42 - Kaveh Golestani

    Inför Atalanta borta: Håller försvaret för en anstormning i Bergamo?
    Sampdoria Förra årets succélag Atalanta har i år fått en trögare start på säsongen med blygsamma två poäng de senaste 5 matcherna. Lovande för Sampdoria kan tyckas. Traditionellt sett denna säsongen har Sampdoria valt en lägre press och ett mer återhållsamt anfallsspel i första halvlek. Visst har målen bakåt varit få men känslan av trygghet har inte spridit sig genom TV-rutan. Sampdoria tar sig an ett hungrigt Atalanta borta och frågan är. Kommer Sampdoria orka stå emot den första anstormningen?
    2018-10-07 12:40:00 - Victor Brandt

    SERIETABELL FÖR SERIE A
    1Juventus98101325
    2Napoli9702821
    3Inter9612719
    4Lazio9603418
    5Fiorentina9423814
    6Sampdoria8422814
    7Roma9423414
    8Parma9414-113
    9Sassuolo8413113
    10Torino9342013
    11Genoa8413-213
    12Milan8332412
    13Spal9405-212
    14Cagliari9243-310
    15Atalanta923429
    16Bologna9225-68
    17Udinese9225-58
    18Empoli9135-56
    19Chievo9027-172
    20Frosinone 9027-182
    >> Visa detaljerad tabell
    Senaste matcherna
    2018-10-21
    Kl: 20:30
    Inter
    Milan
    1
    0
    Publik: ingen uppgift 
     
    20'
    Lucas Biglia
    30'
    Borja Valero
     
    30'
    Radja Nainggolan
     
     
    44'
    Hakan Calhanoglu
     
    45'
    Davide Calabria
     
    61'
    Suso
    70'
    Keita Balde
     
    70'
    Ivan Perisic
     
     
    74'
    Patrick Cutrone
     
    74'
    Hakan Calhanoglu
    75'
    Matteo Politano
     
    82'
    Antonio Candreva
     
    82'
    Matteo Politano
     
     
    84'
    Tiemoue Bakayoko
     
    84'
    Franck Kessie
    90'
    Mauro Icardi
    1-0
     
    90'
    Keita Balde
     
     
    90'
    Tiemoue Bakayoko
    90'
    Matias Vecino
    ass.
     
     
    90'
    Ignazio Abate
     
    90'
    Davide Calabria

    2018-10-21
    Kl: 18:00
    Fiorentina
    Cagliari
    1
    1
    Publik: ingen uppgift 
     
    41'
    Artur Ionita
     
    59'
    Nicolo Barella
    60'
    Jordan Veretout
    1-0
     
     
    62'
    Leonardo Pavoletti
     
    62'
    Alberto Cerri
     
    69'
    Leonardo Pavoletti
    1-1
     
    69'
    Paolo Farago
    ass.
    70'
    Kevin Mirallas
     
    70'
    Marko Pjaca
     
    78'
    Valentin Eysseric
     
    78'
    Gerson
     
    86'
    Dusan Vlahovic
     
    86'
    Giovanni Simeone
     
     
    90'
    Daniele Dessena
     
    90'
    Lucas Castro

    2018-10-21
    Kl: 15:00
    Parma
    Lazio
    0
    2
    Publik: ingen uppgift 
     
    30'
    Lucas Leiva
    32'
    Massimo Gobbi
     
    47'
    Luca Siligardi
     
     
    50'
    Luis Alberto
    57'
    Fabio Ceravolo
     
     
    57'
    Joaquin Correa
     
    57'
    Valon Berisha
     
    57'
    Lucas Leiva
     
    57'
    Luis Alberto
    57'
    Roberto Inglese
     
    68'
    Jonathan Biabiany
     
    68'
    Antonio Di Gaudio
     
    79'
    Amato Ciciretti
     
    79'
    Luca Siligardi
     
     
    81'
    Ciro Immobile
    0-1
     
    88'
    Sergej Milinkovic-Savic
     
    90'
    Joaquin Correa
    0-2
     
    90'
    Ciro Immobile
    ass.
     
    90'
    Adam Marusic
     
    90'
    Patric

    2018-10-21
    Kl: 15:00
    Bologna
    Torino
    2
    2
    Publik: ingen uppgift 
     
    13'
    Iago Falque
    0-1
     
    13'
    Soualiho Meite
    ass.
     
    27'
    Andrea Belotti
    39'
    Arturo Calabresi
     
    46'
    Mattias Svanberg
     
    46'
    Danilo
     
     
    54'
    Daniele Baselli
    0-2
     
    54'
    Iago Falque
    ass.
    59'
    Federico Santander
    1-2
     
     
    61'
    Daniele Baselli
    63'
    Giancarlo Gonzalez
     
    63'
    Mitchell Dijks
     
    64'
    Ibrahima Mbaye
     
     
    68'
    Simone Zaza
     
    68'
    Andrea Belotti
     
    73'
    Sasa Lukic
     
    73'
    Daniele Baselli
    77'
    Arturo Calabresi
    2-2
     
    77'
    Riccardo Orsolini
    ass.
     
    80'
    Diego Falcinelli
     
    80'
    Rodrigo Palacio
     
     
    81'
    Vittorio Parigini
     
    81'
    Lorenzo De Silvestri

    2018-10-21
    Kl: 15:00
    Chievo
    Atalanta
    1
    5
    Publik: ingen uppgift 
    3'
    Federico Barba
     
     
    25'
    Marten de Roon
    0-1
     
    28'
    Josip Ilicic
    0-2
     
    28'
    Remo Freuler
    ass.
    40'
    Federico Barba
     
     
    50'
    Josip Ilicic
    0-3
     
    50'
    Remo Freuler
    ass.
     
    52'
    Josip Ilicic
    0-4
     
    52'
    Robin Gosens
    ass.
    55'
    Mehdi Leris
     
    55'
    Manuel Pucciarelli
     
     
    60'
    Mario Pasalic
     
    60'
    Josip Ilicic
    63'
    Riccardo Meggiorini
     
    63'
    Mariusz Stepinski
     
     
    72'
    Robin Gosens
    0-5
     
    73'
    Duvan Zapata
     
    73'
    Remo Freuler
     
    77'
    Gianluca Mancini
     
    80'
    Emiliano Rigoni
     
    80'
    Musa Barrow
    82'
    Perparim Hetemaj
     
    82'
    Nicola Rigoni
     
    84'
    Valter Birsa
    1-5
     
    86'
    Mattia Bani
     

    2018-10-21
    Kl: 12:30
    Frosinone
    Empoli
    3
    3
    Publik: ingen uppgift 
     
    6'
    Miha Zajc
    8'
    Matias Silvestre
    1-0
     
     
    32'
    Miha Zajc
    1-1
     
    32'
    Luca Antonelli
    ass.
     
    48'
    Matias Silvestre
    1-2
     
    48'
    Antonio La Gumina
    ass.
    54'
    Daniel Ciofani
    2-2
     
    63'
    Daniel Ciofani
    3-2
     
    63'
    Joel Campbell
    ass.
     
    65'
    Rai Vloet
     
    65'
    Joel Campbell
     
     
    66'
    Salih Ucan
     
    66'
    Ismael Bennacer
     
    66'
    Leonardo Capezzi
     
    66'
    Miha Zajc
     
    69'
    Domenico Maietta
     
    78'
    Manuel Pasqual
     
    78'
    Luca Antonelli
     
    79'
    Salih Ucan
    3-3
    81'
    Mirko Gori
     
    81'
    Raffaele Maiello
     
    85'
    Andrea Pinamonti
     
    85'
    Daniel Ciofani
     
     
    86'
    Ismael Bennacer
    88'
    Cristian Molinaro
     
    90'
    Camillo Ciano
     

    2018-10-20
    Kl: 20:30
    Udinese
    Napoli
    0
    3
    Publik: ingen uppgift 
     
    4'
    Fabian Ruiz
     
    4'
    Simone Verdi
     
    14'
    Fabian Ruiz
    0-1
    15'
    Ignacio Pussetto
     
    35'
    Nicholas Opoku
     
    35'
    William Troost-Ekong
     
     
    36'
    Arek Milik
     
    45'
    Raul Albiol
     
    56'
    Allan
    57'
    Jens Stryger Larsen
     
     
    59'
    Dries Mertens
    68'
    Antonin Barak
     
    68'
    Valon Behrami
     
     
    74'
    Marek Hamsik
     
    74'
    Arek Milik
    79'
    Nicholas Opoku
     
     
    82'
    Dries Mertens
    0-2
     
    85'
    Marko Rog
    0-3
     
    85'
    Dries Mertens
    ass.
     
    85'
    Marko Rog
     
    85'
    Piotr Zielinski
    86'
    Molla Wague
     
    86'
    Bram Nuytinck
     

    2018-10-20
    Kl: 18:00
    Juventus
    Genoa
    1
    1
    Publik: ingen uppgift 
     
    9'
    Cristian Romero
    18'
    Cristiano Ronaldo
    1-0
     
    30'
    Medhi Benatia
     
    59'
    Douglas Costa
     
    59'
    Juan Cuadrado
     
     
    67'
    Daniel Bessa
    1-1
     
    67'
    Christian Kouame
    ass.
     
    71'
    Domenico Criscito
    71'
    Paulo Dybala
     
    71'
    Blaise Matuidi
     
     
    79'
    Koray Gunter
     
    79'
    Pedro Pereira
    81'
    Federico Bernardeschi
     
    81'
    Mario Mandzukic
     
     
    82'
    Oscar Hiljemark
     
    82'
    Daniel Bessa
     
    85'
    Goran Pandev
     
    85'
    Christian Kouame
     
    89'
    Goran Pandev

    2018-10-20
    Kl: 15:00
    Roma
    Spal
    0
    2
    Publik: ingen uppgift 
     
    30'
    Simone Missiroli
    37'
    Luca Pellegrini
     
     
    38'
    Andrea Petagna
    0-1
     
    56'
    Kevin Bonifazi
    0-2
     
    56'
    Mirko Valdifiori
    ass.
    59'
    Justin Kluivert
     
    59'
    Bryan Cristante
     
    62'
    Cengiz Under
     
     
    64'
    Alberto Paloschi
     
    66'
    Everton Luiz
     
    66'
    Alberto Paloschi
     
    69'
    Everton Luiz
     
    70'
    Mohamed Fares
     
    70'
    Mirko Valdifiori
    71'
    Ante Coric
     
    71'
    Cengiz Under
     
     
    75'
    Vanja Milinkovic-Savic
     
    75'
    Vanja Milinkovic-Savic
    78'
    Javier Pastore
     
    78'
    Luca Pellegrini
     
     
    79'
    Alfred Gomis
     
    79'
    Mattia Valoti
    82'
    Federico Fazio
     

    2018-10-07
    Kl: 20:30
    Spal
    Inter
    1
    2
    Publik: ingen uppgift 
     
    14'
    Mauro Icardi
    0-1
     
    14'
    Sime Vrsaljko
    ass.
    31'
    Manuel Lazzari
     
    50'
    Mattia Valoti
     
     
    52'
    Sime Vrsaljko
    52'
    Simone Missiroli
     
    66'
    Alberto Paloschi
     
    66'
    Mirko Antenucci
     
     
    67'
    Matteo Politano
     
    67'
    Keita Balde
    72'
    Alberto Paloschi
    1-1
     
     
    77'
    Lautaro Martinez
     
    77'
    Borja Valero
     
    78'
    Mauro Icardi
    1-2
     
    78'
    Ivan Perisic
    ass.
    79'
    Everton Luiz
     
    79'
    Mattia Valoti
     
     
    80'
    Miranda
     
    82'
    Roberto Gagliardini
     
    82'
    Mauro Icardi
    83'
    Gabriele Moncini
     
    83'
    Simone Missiroli
     
    84'
    Pasquale Schiattarella
     
    86'
    Everton Luiz
     
    86'
    Felipe
     

    Kommande matcher
    2018-10-27
    Kl: 15:00
    Atalanta
    Parma
    2018-10-27
    Kl: 18:00
    Empoli
    Juventus
    2018-10-27
    Kl: 20:30
    Torino
    Fiorentina
    2018-10-28
    Kl: 12:30
    Sassuolo
    Bologna
    2018-10-28
    Kl: 15:00
    Genoa
    Udinese
    2018-10-28
    Kl: 15:00
    Spal
    Frosinone
    2018-10-28
    Kl: 15:00
    Cagliari
    Chievo
    2018-10-28
    Kl: 18:00
    Milan
    Sampdoria
    2018-10-28
    Kl: 20:30
    Napoli
    Roma
    2018-10-29
    Kl: 20:30
    Lazio
    Inter
    Svenska Fans
    START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US Sports | FORUM | BETTING
    Marchal, Sandström och Lindholm
    Racing måste fokusera på försvaret
    Colorado har imponerat rejält
    Elfsborg ägde sin fästning
    ”Det är en loserväg att gå”
    fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM Prylhörnan Leovegas Elite prospects
    Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies