fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM allsvenskanfantasy Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 4385 | Medlemmar: 183074

Kom ihåg mig
ANNONS:
ANNONS:
ANNONS:




Fler artiklar om Dynamo Dresden


Visa alla artiklar från:
2018 (20 st) 2017 (25 st) 2016 (6 st) 2013 (17 st) 2012 (26 st) 2011 (33 st)

Niklas Hauptmann säljs till FC.Köln
Dynamo säljer 21-årige mittfältaren
0 KOMMENTARER      1288 VISNINGAR
2018-05-23 21:50:26 - Alex

Dynamo Dresden - Union Berlin 0-1
Kontraktet fixades i sista matchen
0 KOMMENTARER      1126 VISNINGAR
2018-05-15 11:00:00 - Alex

Inför: Dynamo Dresden - Union Berlin
Dynamo Dresden ska säkra kontraktet i säsongens sista match
0 KOMMENTARER      1137 VISNINGAR
2018-05-12 09:10:00 - Alex

Erzgebirge Aue - Dynamo Dresden 0-0
Dynamo tog viktig poäng i bottenstriden.
0 KOMMENTARER      1174 VISNINGAR
2018-05-07 10:30:00 - Alex

Inför Erzgebirge Aue - Dynamo Dresden
Sachsen-Derby i nedflyttningsstriden
0 KOMMENTARER      935 VISNINGAR
2018-05-05 10:29:59 - Alex

Dynamo Dresden - Fortuna Düsseldorf 1-2
Uwe Neuhaus lag förlorade med 1-2 inför 30 953 åskådare hemma på DDV-Stadion. Düsseldorf avgjorde i 90e minuten.
0 KOMMENTARER      1238 VISNINGAR
2018-04-29 - Alex

Inför Dynamo Dresden - Fortuna Düsseldorf
Fullsatt väntas på DDV-stadion i Dresden
0 KOMMENTARER      1310 VISNINGAR
2018-04-27 13:00:00 - Alex

Dynamo Dresdens europaäventyr säsongen 1973/74
Här är historien om när Dynamo slog ut Juventus och pressade Bayern München
0 KOMMENTARER      1573 VISNINGAR
2018-04-24 14:00:00 - Alex

Kaiserslautern - Dynamo Dresden 0-1
Inför 26 851 åskådare tog Dynamo Dresden en viktig bortaseger på Fritz-Wal­ter-Sta­di­on: Erich Ber­ko avgjorde i andra halvlek.
0 KOMMENTARER      953 VISNINGAR
2018-04-22 22:15:00 - Alex

Solidaritätskomitee Dynamo och medlemsinflytande
Dynamo Dresden hjälper 28 fans som punktmarkerats av myndigheterna.
0 KOMMENTARER      1440 VISNINGAR
2018-04-20 14:00:00 - Alex

SENASTE NYHETERNA OM DYNAMO DRESDEN

ANNONS:
SERIETABELLEN
1FC Köln10622820
2Furth10541619
3Union Berlin10460718
4Hamburger SV10532118
5SC Paderborn 07 10442416
6St. Pauli9513016
7Bochum10433615
8FC Heidenheim10433515
9Jahn Regensburg10433315
10Dynamo Dresden10424214
11Holstein Kiel10343013
12Arminia Bielefeld10334-312
13Erzgebirge Aue 10325-311
14SV Darmstadt 9810325-411
15Magdeburg10163-49
16Sandhausen10226-58
17Duisburg9126-95
18FC Ingolstadt 04 10127-145
>> Visa hela tabellen
ANNONS:

ANNONS:
Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US Sports | FORUM | BETTING
Marchal, Sandström och Lindholm
Ingen kan stoppa Todd Gurley
Formstarkt Arsenal favoriter
Irriterande poängtapp av Hertha
Racing måste fokusera på försvaret
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM Prylhörnan Leovegas Elite prospects
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies